OLGA ŠUBRTOVÁ A MARTIN GLASERDLE  NÁMĚTU STEJNOJMENNÉ NOVELY JAROSLAVA HAVLÍČKA

Emil Škvor a jeho tři kamarádi tvoří partičku, ve které zahání nesnesitelnou nudu svých maloměstských životů vymýšlením šílených kanadských žertíků. Jejich život nabere nečekané obrátky, když se Emil rozhodne provést největší „vtip“ svého života: svést během jediného týdne sedm sester, které byly rodiči počaty jako prvky neuvěřitelné geometrické řady. Sestry představují „reprezentativní“ vzorek naší populace – nezaměstnaná Tereza, duchovní cestu hledající Božena, kleptomanií stižená Ludmila, rebelující a demonstrativní sebevraždy páchající Slávka, mladá lesbička Zdeňka, handicapovaná Cilka a charitativní činnosti propadlá Milena. Škvor za vydatné spolupráce svých kamarádů (doktora, makléře realitní kanceláře a zaměstnance videopůjčovny) vmanipuluje dívky postupně do mezních situací, ve kterých jim „nezbývá“ než podlehnout. (http://www.dilia.cz/synopsis/show/id/541) 

OSOBY A OBSAZENÍ

Emil Škvor                                                                                            Míra HADRABA
Hrabě, spolumajitel realitní kanceláře                                                         Tomáš JIŘÍK
Doktor, lékař                                                                                            Petr ZÁLESKÝ
Macho, zaměstnanec videopůjčovny                                                         Zdeněk NOVÁK
Cilka, handicapované děvče                                                                      Eva VÁVROVÁ
Tereza, nezaměstnaná                                                                 Miluška BALOUŠKOVÁ
 Božena, náboženská fanatička                                                         Kamila KLIMEŠOVÁ
Lída, kleptomanka                                                                       Johanka BERÁNKOVÁ
Slávka, rebelka                                                                               Magda NOVÁČKOVÁ
Milena, pracovnice charity                                                                 Jana HRABÁKOVÁ
Zdena, lesbička                                                                                                              Erika MADOVÁ
jejich matka                                                                                                           Renáta KNETLOVÁ

Režie představení se již posedmé ujal Václav SLANAŘ, kterému opět radou i pomocí vyšel vstříc Jiří ZIKMUND. V roli nápovědy odvedla skvělou práci Helena Kolaříková a o zvukovou techniku se staral Jarda HOLFELD. Světelný park v domácích podmínkách obsluhoval  Karel BULÍN, na zájezdových představeních jej nahrazoval Petr BOUBÍN. Velmi jednoduchou scénu si navrhl sám režisér představení Václav SLANAŘ.


PŘEHLED ODEHRANÝCH PŘEDSTAVENÍ

DATUM  MÍSTO PŘEDSTAVENÍ POZNÁMKA
19.únor 2009 Městský dům kultury Strakonice premiéra představení
20.únor 2009 Kulturní zařízení Ražice zájezdové představení
25.únor 2009 Sál Na Nové ve Volyni zájezdové představení
2.březen 2009 jídelna ZŠ Radomyšl zájezdové představení
7.březen 2009 Kulturní zařízení Dačice soutěžní představení v rámci přehlídky "Dačické kejklování"
10.březen 2009 Městský dům kultury Strakonice 1. repríza představení
18.květen 2009 Městský dům kultury Strakonice 2. repríza představení
22.květen 2009 Kulturní zařízení Škvořetice zájezdové představení
13.červen 2009 Zámecká zahrada Čestice zájezdové představení
11.listopad 2009 Městský dům kultury Strakonice představení věnované Svazu tělesně postižených Strakonice
5.listopad 2009 Městský dům kultury Strakonice 2.ročník Setkání amatérských divadelních souborů
11.prosinec 2009 Kulturní zařízení Jinín zájezdové představení
16.duben 2010 Kulturní zařízení Čejetice zájezdové představení

V uvedeném titulu hry se nově objevuje Tomáš JIŘÍK, který se Scénou mladých již hostoval v minulém kuse, a Johanka BERÁNKOVÁ, toho času studentka strakonické Euroškoly. Jinak v obsazení se objevují především tatáž jména, která se souborem v poslední době již hrála. Přesto se hra od počátku potýkala s nemalými problémy. Do role Zdeny byla původně obsazena Bára MALKUSOVÁ, ale její účast na zkouškách byla nárazová. Pouze shodou náhod se podařilo, takřka ze dne na den, její postavu nahradit navrátivší se staronovou tváří. Jí byla Erika MADOVÁ, která se po studiích vojenské školy právě vrátila zpět do Strakonic. Obdobné problémy vyvstaly s obsazením postavy Mileny, kterou v prvých představeních ztvárnila Jana HRABÁKOVÁ, která sice na divadelních prknech začínala, ale již s nimi jako hudebnice zkušenosti měla. Tu posléze z Janiných závažných zdravotních problémů nahradila začínající studentská hvězdička Kristýna ŠTĚCHOVÁ.
I v mužských postavách došlo k alternaci v jednom z představení, kdy v roli Macha zaskočil  Magdin přítel Lukáš DASTLÍK.

Vůbec nejlepší představení Muže sedmi sester bylo odehráno na soutěžní přehlídce Dačické kejklování, kde herci přítomnému publiku kápli do noty, neboť od začátku byla hra provázena smíchem i častým potleskem, nejednou přímo na otevřené scéně. Možná i díky tomu se hercům bezvadně hrálo a podávali místy až brilantní výkony. Však také porota dačické přehlídky ve složení Josef Brůček, Marie Kotisová a Vladimír Zajíc doporučila hru výběrové komisi pro celostátní přehlídku studentského divadla do Ústí nad Orlicí (té se nakonec soubor z organizačních důvodů ale nezúčastnil).
Ocenění od poroty obdržel i režisér souboru Václav SLANAŘ (cena za vedení souboru k tvůrčí činnosti) a tři divadelní představitelé byli oceněni individuální cenou za herecké výkony - Miluška BALOUŠKOVÁ za roli Terezy, Kamila KLIMEŠOVÁ za roli Boženy a Petr ZÁLESKÝ  za ztvárnění role Doktora. 


OHLASY NA PŘEDSTAVENÍ

„Teeeeeda, klobouk dolů před "mladými"!!!! Včerejší představení MUŽ SEDMI SESTER bylo naprosto dokonalé, brečela jsem smíchy. Všichni jste to hráli výborně, role padly jak ušité na míru. No a Míra,,,,to je král světa chichichi!!!! ahoj zdraví bývalá kolegyně, která se k vám po mateřské zase vrátí ;-)“. ( pisatelka Lenka B. po premiéře na vzkazníku DS Čelakovský )

"Obdivuji ženskou odvahu vyhrát skvělou etudu s tak intimní věcí, jakou jsou dámské punčochy!"
( Marie Kotisová, rozbor představení )

"Příliš užvaněný text, avšak dobře prodejný, neboť divadlo je byznys."
( Vladimír Zajíc, rozbor představení )

 „Hra Muz sedmi sester byla pekna chvalim. Jaroslava“  pisatelka podepsaná jako Jaroslava po 1.repríze na vzkazníku DS Čelakovský )

„Muž sedmi sester bylo víc než úžasné představení. Odvedeno na profesionální úrovni a podpořeno víc než skvělými hereckými výkony. Mám z Vás radost mladá scéno. Jirka“  pisatel Jirka po 1.repríze na vzkazníku DS Čelakovský )

„Partička mladých recesistů vymýšlí kanadské žertíky. Jeden z nich, Emil Škvor, se pokusí během jediného týdne, za pomoci svých kamarádů, svést sedm sester. Velká část představení se odvíjí v očekávání finty, jakou na tu kterou z dívek parta použije. Je to vlastně sled scének někdy groteskních, někdy svěžích a vtipných, někdy povadlých. Tak divák postupně sleduje různé fingované situace: lékařské vyšetření a následné ošetření podporované kamarádem doktorem, konkurzní pohovor se zájemci o práci, pokus o společnou sebevraždu, vydírání kleptomanky, zasvěcení v jakési buddhistické sektě apod. Nakonec se vše děje v předpokládaném a očekávaném. Avšak uprostřed všech těch podrazů konečný podraz (překvapení) pro diváka nepřijde.“  ( Josef Brůček, Dačické kejklování na jihu Čech podeváté, Amatérská scéna 2009, číslo 2, str.23-25 )FOTOGALERIEPLAKÁT K PŘEDSTAVENÍ KE STAŽENÍ

PROGRAM K PŘEDSTAVENÍ KE STAŽENÍ (PŘEDNÍ STRANA)

PROGRAM K PŘEDSTAVENÍ KE STAŽENÍ (ZADNÍ STRANA)


OCENĚNÍ ČLENŮ SOUBORU


FOTOGRAFIE Z DAČICKÉ PŘEHLÍDKY


(Fotografie pořízené na 9.ročníku Dačického kejklování 2009 převzaty ze stránek http://www.amaterskedivadlo.cz/main.php?data=album&id=1411)


ZPRÁVY Z DENNÍHO TISKU( Jihočeská příloha Mladé fronty Dnes ze dne 19.února 2009 )( Jihočeská příloha Mladé fronty Dnes ze dne 6.března 2009 )
( Listy Strakonicka z 10.března 2009, redaktor Petr Pučelík )
( Listy Strakonicka z března 2009, redaktor Petr Pučelík )
( Listy Strakonicka ze dne 7.března 2009, redaktor Petr Pučelík )


FILMOVÁ UPOUTÁVKA NA PŘEDSTAVENÍ
( převzato z vysílání Strakonické televize ze dne 9.února 2009 )


ZPĚT NA ODEHRANÁ PŘEDSTAVENÍ