ROBIN HAWDON


MOTO:  Statisticky připadají na jednoho muže dvě ženy. Proto každý muž chce tu druhou...a každé dvě ženy touží mít jediného muže.

Je ráno. Mladíkovi jménem Bill začíná svatební den. Probouzí se v apartmá, které si pronajal předem na svatební noc. Předchozí večer zapíjel s kamarády svobodu ve stejném hotelu, aby svatbu nezmeškal v případě, že by se večírek protáhnul. Za chvíli ho má přijít vzbudit jeho nevěsta. Jenže ouha! Zjišťuje, že není pod peřinou sám, ale je s ním neznámá dívka. Co se dělo minulou noc? Nemůže si vzpomenout a za chvíli nevěsta zaklepe na dveře. Kde honem neznámou ukrýt a jak vůbec z toho ven?

(http://www.aura-pont.cz/Uzasna-svatba--Perfect-Wedding--P1559.html)


OSOBY A OBSAZENÍ

Ráchel, nevěsta                                                                        Miluška BALOUŠKOVÁ
Bill, ženich                                                                                           Josef SMETANA
Tom, svědek                                                                                            Petr ZÁLESKÝ
Judy, děvče                                                                                         Lenka RAUSOVÁ
Julie, pokojská                                                                               Kamila KLIMEŠOVÁ
Dafné, matka nevěsty                                                                               Hana SVÍTIVÁ
 

Režie hry anglického dramatika v překladu Martina Fahrnera se opět ujal Václav SLANAŘ, kterému také tentokráte byl radou nápomocen  zkušený a osvědčený Jiří ZIKMUND. Roli nápovědy zastávala Helena Kolaříková a o zvukovou techniku a výběr hudby se postaral Jarda HOLFELD. Světelný park v Městském domě kultury Strakonice obsluhoval Karel BULÍN, jehož funkci na zájezdových představeních měl zastávat jakýsi Saša Chládek. Bohužel jeho nespolehlivost a neúčast ve finálových zkouškách zapříčinila fakt, že nasvícení zájezdových představení si musel zajistit sám režisér vlastními silami. Autorská práva na provozování hry zapůjčila souboru Aura-pont, s.r.o.


PŘEHLED ODEHRANÝCH PŘEDSTAVENÍ

DATUM  MÍSTO PŘEDSTAVENÍ POZNÁMKA
26.únor 2007 Městský dům kultury Strakonice premiéra představení
8.březen 2007 Sál Na Nové ve Volyni večerní zájezdové představení pro veřejnost
9.březen 2007 Sál Na Nové ve Volyni dopolední představení pro studenty SŠ
21.březen 2007 jídelna ZŠ Radomyšl zájezdové představení
23.březen 2007 Kulturní zařízení Třešť  soutěžní představení v rámci Třešťského divadelního jara
27.březen 2007 Městský dům kultury Strakonice repríza představení
9.květen 2007 Kulturní sál Bavorov zájezdové představení
28.červen 2007 Městský dům kultury Strakonice nultý ročník Divadelní přehlídky amatérských souborů 

Komedie Robina Hawdona "Perfect Wedding" v překladu Martina Fahrnera s názvem "Úžasná svatba" byla v této době povolena k nastudování pouze ryze profesionálním souborům. Ale díky osobnímu kontaktu režiséra Václava Slanaře se zastupující agenturou Aura-pont a posléze i jejím laskavým jednáním se samotným autorem hry, byla práva k provozování strakonickému souboru nakonec poskytnuta.
 Poprvé od vzniku mladého souboru se ve hře již neobjevili Míra HADRABA 
a Ondra KOKOŠKA , kteří odešli za pracovními povinnostmi do hlavního města. Naopak v souboru debutovala již zkušená divadelnice Hana SVÍTIVÁ , jinak členka divadelního souboru PIKI Volyně,  s kterou režisér v minulých sezónách ve Volyni vystupoval ve hře s názvem Goldoniáda. Premiéra hry konaná v Městském domě kultury ve Strakonicích byla pojata netradičním způsobem: diváci byli přivítáni jako svatebčané lahodným vínem a svatebními koláčky.
Přestože hra sklidila před domácím publikem mohutné ovace, vystoupení na soutěžní přehlídce Třešťské divadelní jaro se příliš nevyvedlo. Původně nasmlouvané třešťské dopolední představení, jež měli zhlédnout studenti středních škol, navštívili sotva čtrnáctiletí žáci škol základních. Vzhledem k této skutečnosti byli herci ve svých projevech blokováni a řada gagů vyzněla naprázdno, pomine-li se fakt, že školou povinné diváctvo bylo navíc velmi rušivým elementem a nejednou se v průběhu hry ozvaly i mobilní telefony.
Přesto odborná porota třešťské divadelní přehlídky v tradičním složení Vladimír Zajíc, Marie Kotisová a Josef Brůček udělila souboru dvojici čestných uznání, které obdržel  Josef SMETANA za roli Billa a Petr ZÁLESKÝ za ztvárnění role Toma. Bohužel, bez uznání odcestovala zpět domů Lenka RAUSOVÁ, která dle názoru přítomných třešťských ochotníků (a tudíž laické poroty) podala excelentní výkon bez jakýchkoliv zábran a divadelních kiksů.
 Nejlepší představení Úžasné svatby pak byla jeho derniéra, konaná v rámci Divadelní přehlídky amatérských souborů v MěDK ve Strakonicích. Výkony herců ocenili mohutným aplausem a potleskem na otevřené scéně nejen studenti strakonického gymnázia, ale také žáci odborného učiliště. Velmi pozitivně zhodnotil představení i porotce nesoutěžní přehlídky František Zborník.OHLASY NA PŘEDSTAVENÍ

"V souboru jsou skvělí herci, jejich dnešní výkon zaslouží obdiv. Což zkusit něco vážnějšího?" ( František Zborník, porotce nesoutěžní přehlídky ve Strakonicích )

Jelikož režisér zvolil dobře napsanou hru a nechal se jí vést, představení zaujalo i publikum pod patnáct let, které ho pozorně sledovalo a docela si užívalo. Bylo by dobré ještě vzít ostrou tužku a škrtat, aby byl naplněn princip situační komedie, neboť děj má tendenci sklouzávat do slovního vyprávění a ne jednání v prostoru, a též jednání slovem zvolna slábne. To se týká především dámské šatny, která v tvarování postav občas klouže po povrchu, oproti pánům, kteří jasněji a čistěji sdělují co chtějí, i to, jak se k cíli dostat.
( Vladimír Zajíc, Amatérská scéna 2007, č.2, str.29-30 )

„Včerejší představení "Úžasné svatby" se mi moc líbilo, dlouho jsem se takle pořádně nenařehtal. Spešl obdiv představiteli TOMA - jeho humor je nenapodobitelný. Jste super. Čau.“  ( pisatel Míra na vzkazníku DS Čelakovský)

„Úžasná svatba byla fakt úžasnáááááá! Úspěšně se vám zdařilo potrhat mi bránici, i když jsem to představení už viděla. Nejvtipnější byl asi Tom, to je pravda, ale ne že by ostatní hráli hůř!!!! Jenom, seděla jsem až vzadu, a při tom nabouchanym sále, jako byl dneska, nebylo občas rozumět. (To jen abyste z té chvály nezpychli..:).“ ( pisatel Lupínek na vzkazníku DS Čelakovský )


FOTOGALERIE

PLAKÁT K PŘEDSTAVENÍ KE STAŽENÍ

PROGRAM K PŘEDSTAVENÍ KE STAŽENÍ


ZPRÁVY Z DENNÍHO TISKU( Týdeník Strakonický kurýr z června 2007 )( Listy Strakonicka z června 2007, text a foto Klára Alešová )


FILMOVÁ UPOUTÁVKA NA PŘEDSTAVENÍ


ZPĚT NA ODEHRANÁ PŘEDSTAVENÍ